O bezczelnym kierowcy informuje serwis Szamotuły Nasze Miasto. 16 kwietnia został on skazany za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz za poruszanie się pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu. Sąd nałożył na niego grzywnę 1600 zł oraz zakaz kierowania pojazdami na sześć miesięcy. 

Za kierownicą bez prawa jazdy

- Po rozprawie policjant, który uczestniczył w niej jako oskarżyciel publiczny, wracając pieszo z sądu do komendy, zauważył, że 26-latek odjeżdża samochodem marki volkswagen golf. Mężczyzna najwyraźniej nie przejął się wyrokiem sądu i ponownie kierował samochodem pomimo braku uprawnień. Z uwagi na fakt, iż funkcjonariusz nie przyjechał na rozprawę radiowozem i nie miał możliwości dogonienia sprawcy wykroczenia, natychmiast za pośrednictwem dyżurnego poinformował policjantów, którzy pełnili służbę w patrolu zmotoryzowanym — informuje oficer prasowa KPP w Szamotułach st. asp. Sandra Chuda.

Co grozi za kierowanie mimo zakazu

Funkcjonariusz od razu poinformował o tym kolegów z posterunku policji, którzy zatrzymali 26-latka. Okazało się, że miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę. Policja skieruje kolejny wniosek o ukaranie go  za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych za jazdę bez uprawnień oraz minimum 2500 złotych za kierowanie autem po spożyciu alkoholu.  

- Dodatkowo 26-latek musi się liczyć z możliwością przedłużenia zakazu kierowania pojazdami, a kierowanie samochodem po uprawomocnieniu się takiego wyroku stanowić już będzie nie wykroczenie, a przestępstwo - informuje oficer prasowa.

Czytaj więcej

Decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami