Piosenkarka zawarła ugodę z prokuraturą prowadzącą postępowanie - przyjęła zarzuty oraz zapłaci grzywnę w wysokości 7,3 mln euro. Dodatkowo Kolumbijka przyjęła grzywnę w wysokości 438 tysięcy euro, aby uniknąć kary pozbawienia wolności. Kwota siedmiu milionów euro ma stanowić połowę faktycznie należnej kwoty. 

- Ta decyzja o zawarciu porozumienia wynika z powodów osobistych, emocjonalnych i sentymentalnych, które nie mają nic wspólnego z powodami prawnymi, przekazała Shakira w swoim oświadczeniu. Dodała również, że jest gotowa bronić swojej niewinności, ale przyjęła ugodę ze względu na rodzinę, w szczególności swoje dzieci oraz karierę - Doszłam do wniosku, że zwycięstwo nie jest zwycięstwem, jeśli ceną jest to, że okradają cię z tylu lat życia, powiedziała. 

Czytaj więcej

Prokuratura chce 8 lat więzienia dla Shakiry

Prokuratura domagała się wobec gwiazdy ośmiu lat pozbawienia wolności oraz odzyskania pełnej kwoty, którą Shakira zalega wobec organów podatkowych. Proces planowo ma się zakończyć 14 grudnia, w sądzie ma się zjawić 117 świadków oraz ośmiu ekspertów.