52-letni dentysta oskarżony był o zgwałcenie jednej z pacjentek, do czego miało dojść w sierpniu 2021 roku. Według ustaleń śledczych, dentysta miał doprowadzić ją do obcowania płciowego poprzez seks oralny. Prokuratura zarzuciła też lekarzowi doprowadzenie dwóch innych pacjentek do "poddania się innej czynności seksualnej".

Ze względu na dobro molestowanych kobiet proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

W październiku ubiegłego roku Sąd Rejonowy Lublin-Zachód skazał Grzegorza T. na 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd zakazał mężczyźnie wykonywania zawodu na 6 lat, nakazał zapłatę w sumie 22 tys. zł zadośćuczynienia trzem pokrzywdzonym pacjentkom i zakazał zbliżania się do nich. Na poczet kary Grzegorzowi T. zaliczono blisko półroczny pobyt w areszcie tymczasowym.

Czytaj więcej

Bulwersująca sprawa gwałtu w gabinecie dentystycznym. Jest wyrok

Sąd okręgowy w Lublinie zmienił zaskarżony wyrok w części dotyczącej m.in. nałożonego na Grzegorza T. zakazu wykonywania zawodu lekarza dentysty. Skrócił okres obowiązywania zakazu z sześciu do trzech lat. Podwyższył także orzeczone zadośćuczynienie wobec jednej z pokrzywdzonych kobiet do 25 tys. zł. W pozostałej części zaskarżony wyrok został utrzymany w mocy.