Reklama

Prokuratura przeprowadzi postępowanie ws. słów J. Ochojskiej o zakopywaniu ciał uchodźców

Janina Ochojska, aktywna działaczka humanitarna oraz założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, od 2019 roku jest europarlamentarzyską z ramienia Koalicji Europejskiej. Od czasu kryzysu na granicy polsko-białoruskiej krytycznie wyraża się o działaniach polskich służb.

Publikacja: 12.03.2023 13:46

Działaczka humanitarna i europosłanka Janina Ochojska podczas konferencji prasowej w Warszawie dotyc

Działaczka humanitarna i europosłanka Janina Ochojska podczas konferencji prasowej w Warszawie dotyczącej sytuacji uchodźców na granicy z Białorusią

Foto: PAP/Leszek Szymański

W ostatnim wywiadzie Ochojska powiedziała iż liczba ofiar kryzysu na granicy z Białorusią może być większa niż wskazują to oficjalne dane. - One są albo w jakimś zbiorowym grobie, bo nie zdziwiłabym się, gdyby w czasie kiedy był zamknięty dostęp do granicy, po prostu pozbierano ciała, żeby nie było tych dowodów. W tej chwili mówi się o prawie 300 osobach, które zaginęły, dodała. 

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
„Lewaków i morderców nienarodzonych nie zatrudniamy”. Sąd o dyskryminacji przy rekrutacji
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Prawo w Polsce
Kiedy można zmienić kategorię wojskową? Oto jak wygląda procedura
Prawo w Polsce
Czy za radio w aucie trzeba płacić abonament RTV? Prawo mówi jasno
Konsumenci
Przełomowe orzeczenie SN w sprawie frankowiczów. Wyrok TSUE nie zmieni rozliczeń z bankami
Reklama
Reklama