Portal Onet.pl podaje, że w czwartek 24 marca przed Sejmem pojawili się przedstawiciele organizacji Kai Godek — fundacji "Życie i Rodzina", którzy na konferencji prasowej ogłosili start ich nowej obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej "Aborcja to zabójstwo".

Celem inicjatywy ustawodawczej ma być zebranie co najmniej 100 tys. podpisów pod propozycją nowego projektu. Jeśli się uda, trafi do Sejmu.

Jak informuje zespół "Legalnej aborcji", w nowym projekcie fundacji Kai Godek znalazł się zapis, który w praktyce sprawi, że za rozpowszechnianie, a nawet już samo posiadanie wlepek z numerem "Aborcji bez granic" mogą grozić dwa lata pozbawienia wolności.

Zdaniem "Aborcyjnego Teamu" nowy projekt fundacji Kai Godek chce nałożyć całkowitą cenzurę i zabronić rozpowszechniania informacji o tym, jak np. wykonać aborcję. Jego twórcy chcą bowiem zakazać w Polsce m.in.:

- "publicznego propagowania jakichkolwiek działań dotyczących możliwości przerwania ciąży na terenie kraju i poza jego granicami",

- "publicznego nawoływania do przerwania ciąży",

- "publicznego informowania o możliwości przerwania ciąży" poza wyjątkami, na które pozwala obecne prawo w Polsce.

Przykładowo za "nakłanianie kobiety do przerywania ciąży ma grozić kara pozbawienia wolności do lat trzech". Co więcej, wyrok sądu miałby być podawany do wiadomości publicznej. Za rozpowszechnianie informacji dotyczących możliwości przerwania ciąży miałaby grozić kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej

Fundacja Kai Godek złożyła w Sejmie projekt „Stop LGBT”