25 stycznia 2011 r. wchodzą w życie przepisy [link=http://akty-prawne.rp.pl/Dokumenty/Rozporzadzenia/2011/DU2011Nr%20%206poz%20%2027.htm]rozporządzenia ministra zdrowia, w których określił on warunki, na jakich można będzie korzystać z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych[/link].
Fundusz jest państwowym funduszem celowym. Jego dysponentem jest minister zdrowia. Skąd weźmie pieniądze? Przychodem będzie 3 proc. wpływów z dopłat do gier.
Pieniądze będą potrzebne na prowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej i opracowywanie specjalistycznych ekspertyz, raportów, sprawozdań dotyczących problematyki uzależnień od hazardu.
Ale nie tylko. Przewidziano także wydatki na opracowywanie i wprowadzanie nowych metod profilaktyki i rozwiązywania problemów wynikających z uzależnień od hazardu.
Spore kwoty mogą też pójść na poprawę jakości programów profilaktycznych i terapeutycznych, a także podnoszenie kompetencji zawodowych osób zajmujących się leczeniem. Chodzi o zwiększenie skuteczności oraz dostępności leczenia dla osób uzależnionych od hazardu oraz ich bliskich.