Reklama

Działania resortu środowiska na rzecz polskiej wsi

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wraz z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim przedstawili programy priorytetowe dotyczące usuwania materiałów szkodliwych oraz ochrony gleb, które będą finansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Publikacja: 13.05.2019 11:42

Działania resortu środowiska na rzecz polskiej wsi

Foto: Fotolia.com

„Współpracapomiędzy Ministerstwem Środowiska, a Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest niezwykle ważna i pomoże w znacznym stopniu ułatwić życie mieszkańcom wsi."- powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Podczas konferencji prasowej omówione zostały trzy programy priorytetowe NFOŚiGW pn. „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie", „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest", „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów z działalności rolniczej".

„Działania podejmowane przez resort środowiska przy współpracy z resortem rolnictwa to dobra prognoza dla polskiej wsi. Programy finansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przyczynią się do realnej poprawy jakości gleb, co będzie miało pozytywny wpływ na rolnictwo."- dodał minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

O programach

Program priorytetowy „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie"

Reklama
Reklama

Cel programu: wsparcie działań regeneracyjnych gleb zakwaszonych w wyniku oddziaływania czynników antropogenicznych.

Budżet: 300 mln zł w latach 2019-2023

Program priorytetowy „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest"

Cel programu: wzrost ilości unieszkodliwionych odpadów zawierających azbest.

Budżet: 100 mln zł w latach 2019-2023

Program priorytetowy „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów z działalności rolniczej"

Reklama
Reklama

Cel programu: rozwój systemu zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa na poziomie lokalnym w oparciu o pilotażowe rozwiązania w gminach.

Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Zawody prawnicze
Deregulowanie po kawałku, czyli zmiany w e-licytacjach komorniczych
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama