Takie są wyniki ósmego rankingu „Rzeczpospolitej”. Jak co roku wyłoniliśmy i nagrodziliśmy czołowe firmy oraz najlepszych profesjonalistów wyspecjalizowanych w prawnej obsłudze przedsiębiorstw.

Odbierając laury dla największej polskiej firmy prawniczej, która corocznie zwycięża w naszym rankingu, jej szef Krzysztof Zakrzewski stwierdził, że tym razem nie spodziewał się pierwszego miejsca. – Nie ukrywam, że ubiegły rok był dla nas trudny – powiedział.

Jaki był ten rok dla całego rynku usług prawniczych? Recesja ekonomiczna dotknęła go, ale nie spustoszyła. Owszem, w kancelariach były zwolnienia prawników, ale nie masowe. Były spadki obrotów i zysków, ale niezbyt wielkie. Było mniej dużych transakcji, kontraktów, fuzji i przejęć, ale więcej innej pracy, związanej m.in. ze sporami sądowymi i restrukturyzacjami. Jedni tracili, inni natomiast zyskiwali, branża zaś jako całość w cięższych czasach poradziła sobie całkiem nieźle.

Szefowie firm prawniczych patrzą w przyszłość z ostrożnym – ale jednak – optymizmem.

– Na świecie kryzys jeszcze się nie skończył, ale w Polsce gospodarka ma się nieźle, widać oznaki ożywienia – mówią. Tylko zarobić tyle co dwa – trzy lata temu będzie trudniej, bo przedsiębiorcy naciskają na obniżkę stawek za usługi prawnicze. Na tym rynku rządzi dziś klient.

Gośćmi wczorajszej uroczystości byli: minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, prezes Trybunału Konstytucyjnego Bohdan Zdziennicki, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Maciej Bobrowicz oraz pełniący obowiązki prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej Andrzej Michałowski.

Dyplomy laureatom wręczali minister Kwiatkowski oraz redaktor naczelny „Rz” Paweł Lisicki, który stwierdził, iż tegoroczna edycja rankingu pokazuje, że branża prawnicza wyszła z kryzysu gospodarczego obronną ręką.

– Mam nadzieję, że najlepszych wyników w rankingu nie osiągnęły firmy prawnicze wyspecjalizowane wyłącznie w prawie upadłościowym i restrukturyzacjach – zażartował minister sprawiedliwości, nawiązując do wypowiedzi redaktora naczelnego „Rz”.

[b]Zobacz [link=http://rzeczpospolita.pl/pliki/prawnicy/Rankingkancelarii/do%205.pdf]głównych zwycięzców w poszczególnych kategoriach[/link][/b]

Autopromocja
Rozlicz PIT z "Rzeczpospolitą"

W łatwy i wygodny sposób wypełnij zeznanie podatkowe

Pobierz za darmo

[b]ZOBACZ [link=http://www.rp.pl/artykul/473903.html]RANKING Z WSZYSTKIMI TABELAMI[/link][/b]

[b]Przeczytaj [link=http://www.rp.pl/temat/426467_Ranking_Kancelarii_Prawniczych_2010.html]cały Ranking Kancelarii Prawniczych 2010[/link] [/b]

[b]Zobacz [link=http://www.rp.pl/galeria/55756,1,473585.html]ranking w obiektywie fotoreportera[/link][/b]

[b]Informacje dla zainteresowanych dostępem do szerszej wersji w postaci xls (exel) na stronie: [link=http://www.rp.pl/bazy]www.rp.pl/bazy[/link][/b]

[b][link=http://www.rp.pl/artykul/481429.html?preview=tak]ZOBACZ VIDEO Z IMPREZY[/link][/b]

[b] Zobacz [link=http://www.rp.pl/temat/55757.html]rankingi z lat ubiegłych[/link][/b]