Redakcja „Rzeczpospolitej" już po raz 11. przyznała nagrody najlepszym firmom doradztwa podatkowego oraz indywidualne wyróżnienia dla najlepszych ekspertów.

Pierwsze miejsce – zarówno pod względem liczby zatrudnianych, jak i wysokości przychodów – zajmuje po raz kolejny Deloitte. Zespół doradców tej firmy liczy – tak jak przed rokiem – 166 osób. Za to jej przychody wzrosły o ponad 21 mln zł, do 206 mln zł.

Swoje wyniki finansowe poprawiła większość uczestników rankingu. Przychody firm z wielkiej czwórki – Deloitte, EY, PwC i KPMG – przekroczyły łącznie 732 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Firmy i kancelarie z pierwszej dwudziestki osiągnęły łącznie 975,5 mln zł.

Najszybciej rozwija się firma FL Tax, której przychody wzrosły w ciągu roku o 98 proc., do 7,26 mln zł. Obaj założyciele i partnerzy FL Tax otrzymują też indywidualne wyróżnienia, o których decydują głosy konkurencji. Kamil Lewandowski został po raz pierwszy liderem w międzynarodowym prawie podatkowym, a Paweł Fałkowski otrzymuje rekomendację w VAT. Do grona liderów dołączył też Adam Allen (Thedy & Partners), uznany za najlepszego eksperta w PIT, obok Andrzeja Marczaka (KPMG).

Po raz drugi przyznaliśmy też firmom wyróżnienia za prestiżowe sukcesy w trzech kategoriach: transakcji, wygranych przed sądami oraz innowacyjnych rozwiązań. Wyboru dokonała kapituła pod przewodnictwem prof. Hanny Litwińczuk (UW), w której skład weszli wybitni przedstawiciele świata nauki i organizacji przedsiębiorców. Na wniosek pani profesor po raz pierwszy nagradzamy wygrane przed sądami w sześciu kategoriach: PIT, CIT, VAT, akcyzie, podatku od nieruchomości i ogólnym prawie podatkowym (tabelka poniżej).

W rankingu przyznajemy też nagrody firmom, które obsługują największą liczbę spółek giełdowych. Kolejny raz w tej kategorii wygrywa KPMG. Po raz pierwszy przyznajemy wyróżnienie za edukację podatkową. Doceniliśmy działalność firmy PwC, która przygotowała najwięcej interesujących raportów o tematyce podatkowej.

Wyniki Rankingu

Największe firmy według liczby doradców podatkowych

Największe firmy według przychodów za 2016 r. , w mln zł

Autopromocja
SZKOLENIE ONLINE

Prawne uwarunkowania prowadzenia e‑sklepu w 2022 roku

WEŹ UDZIAŁ

Przyrost/spadek przychodów 2016/2015, w mln zł

Przyrost/spadek przychodów 2016/2015, w procentach

Firmy doradztwa obsługujące najwięcej spółek giełdowych

Wyróżnienia przyznane przez Kapitułę Rankingu

Rekomendacje - najlepsi specjaliści

Ranking według regionów