Jak szukać pracy w nowej Centralnej Bazie Ofert Pracy

Wystartowała nowa wersja Centralnej Bazy Ofert Pracy – oficjalnego internetowego serwisu z ogłoszeniami o pracę, prowadzonego przez ministra pracy i polityki społecznej.

Publikacja: 07.08.2014 12:46

Jak szukać pracy w nowej Centralnej Bazie Ofert Pracy

Foto: www.sxc.hu

Centralna Baza Ofert Pracy przeszła prawdziwą rewolucję. Serwis jest nowocześniejszy, bardziej intuicyjny i ma więcej funkcji przydatnych dla poszukujących pracy. Baza jest dostosowana do aktualnych rozwiązań prawnych oraz można z niej wygodnie korzystać na urządzeniach mobilnych.

Uporządkowane oferty

Aktualna wersja CBOP zawiera dwie zakładki: Oferty pracy, staży i praktyk oraz Kalendarz targów, giełd i szkoleń.

W pierwszej z nich użytkownicy mogą przeglądać oferty pracy, łatwo znaleźć staż lub kurs zawodowy. W drugiej natomiast znajdują się informacje o wydarzeniach organizowanych przez powiatowe urzędy pracy.

W przyszłości do CBOP dołączą oferty Ochotniczych Hufców Pracy i akredytowanych instytucji pośrednictwa pracy w ramach sieci Europejskich Służb Zatrudnienia EURES.

Skuteczne wyszukiwanie

Użytkownicy mogą korzystać z prostej wyszukiwarki (wyszukiwanie po nazwie stanowiska i lokalizacji) oraz filtrować wyniki wyszukiwania według kategorii, które najbardziej ich interesują: stanowiska, zakresu obowiązków, miejsca pracy, rodzaju umowy, pracodawcy, daty dodania itp.

Zmienił się sposób prezentacji wyników wyszukiwania. Użytkownicy mogą wyświetlać oferty na różnych poziomach szczegółowości:

Po wyborze konkretnej propozycji można wyświetlić mapę, która pozwala zlokalizować pracodawcę lub powiatowy urząd pracy, do którego należy się zgłosić.

Integracja serwisów

Centralna Baza Ofert Pracy

jest teraz zintegrowana z innymi serwisami informatycznymi:

Wortalem PSZ

, stroną

praca.gov.pl

, systemem Syriusz dla urzędów pracy. Szata graficzna jest spójna z Wortalem PSZ, a układ strony dopasowuje się do urządzenia, na którym przeglądamy bazę: komputera biurkowego, laptopa, tabletu, czy smartfona. Co więcej, integracja z witryną internetową praca.gov.pl pozwala korzystać w każdym serwisie z tej samej nazwy użytkownika i hasła.

Newsletter z ofertami

Szukający pracy mogą od teraz zasubskrybować newsletter z aktualnymi ogłoszeniami o pracę. Po wybraniu interesującego ich charakteru pracy, stanowiska, czy miejscowości, otrzymają dopasowane oferty na swój adres e-mail (podczas zapisywania się do newslettera można ustalić, jak często chce się go otrzymywać).

Ułatwienia dla urzędów pracy

Nowa odsłona serwisu usprawnia też pracę powiatowych urzędów pracy. Pracownicy po zalogowaniu się mogą przeglądać dane profilów innych użytkowników, listę ofert pracy, staży i praktyk oraz listę wydarzeń znajdujących się w bazie. Mogą także filtrować wyniki wyszukiwania, ale z uwzględnieniem dodatkowych parametrów: typu propozycji, zawodu, numeru, daty zgłoszenia, rodzaju oferty (np. oferta EURES). W każdym urzędzie pracy jest Administrator Lokalny, który ma możliwość przeglądania zasileń (listy komunikatów odebranych od jednostki, w której pełni funkcję administratora),w tym raportów o ich stanie, czy brakach.

Centralna Baza Ofert Pracy przeszła prawdziwą rewolucję. Serwis jest nowocześniejszy, bardziej intuicyjny i ma więcej funkcji przydatnych dla poszukujących pracy. Baza jest dostosowana do aktualnych rozwiązań prawnych oraz można z niej wygodnie korzystać na urządzeniach mobilnych.

Uporządkowane oferty

Pozostało jeszcze 90% artykułu
Praca, Emerytury i renty
Zwolnienie z pracy za krytykę LGBTQ i feministek? Zapadł ważny wyrok
Prawo drogowe
Trudniej będzie zdać egzamin na prawo jazdy. Wchodzi w życie "prawo Klimczaka"
Praca, Emerytury i renty
Część seniorów dostanie w lipcu dwa przelewy. Zasady wypłaty renty wdowiej
Praca, Emerytury i renty
Duże zmiany w wypłatach 800 plus w czerwcu. Od lipca nowy termin
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Prawo w Polsce
Głosy Trzaskowskiego przypisane Nawrockiemu. „To nie jest jakaś wielka tragedia"