Poseł Tarczyński napisał na Twitterze, że "wieść gminna niesie" iż Schetyna oraz były lider Nowoczesnej Ryszard Petru spotkali się w piątek i szukali "nowoczesnego pomysłu na przykrycie głosowania w sprawie aborcji".

"No to ja proponuje debatę przewodniczącemu Komisji Spraw Zagranicznych, posłowi Schetynie debatę w języku angielskim. Wybierz tematy!" - dodał Tarczyński.

A odpowiadając na komentarz jednego z internautów Tarczyński zaproponował, że "jeden będzie słuchał, a drugi tłumaczył". "Przecież nowocześni są, innowacyjni, wykształceni i z dużych miast" - ironizował.

X

W odpowiedzi Schetyna - w języku angielskim - stwierdził, że zawsze chętnie spotka się na debacie z Jarosławem Kaczyńskim. "In English, obviously" ("Po angielsku, oczywiście") - dodał.

PO i Nowoczesna znalazły się w ogniu krytyki, po tym jak w wyniku nie oddania głosu przez 39 posłów tych ugrupowań projekt ustawy liberalizującej przepisy dotyczące aborcji autorstwa komitetu "Ratujmy kobiety" został odrzucony przez Sejm w I czytaniu. Za skierowaniem projektu do prac w komisji głosowało natomiast 59 posłów PiS - w tym prezes tego ugrupowania, Jarosław Kaczyński.