Reklama

Hołowni dążenia do przyjaznego cięcia

Hasło o rozdziale Kościoła od państwa funkcjonuje w polityce od lat. Postulatu tego nikomu nie udało się wcielić w życie, bo nikt go nigdy nie skonkretyzował.

Aktualizacja: 09.12.2019 20:51 Publikacja: 09.12.2019 19:31

Hołowni dążenia do przyjaznego cięcia

Foto: Fotorzepa, Michał Warda

Szymon Hołownia ogłosił, że startuje w wyborach prezydenckich. W jego niedzielnym wystąpieniu w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku padło dużo ważnych słów o potrzebie odbudowy wspólnoty, solidarności, dialogu, wykluczeniach, tolerancji. Nie ma wątpliwości, że to do bólu inspirowane chrześcijańskimi wartościami przesłanie ma szansę trafić do zmęczonych nieustającym sporem między dwoma najpoważniejszymi graczami, którzy zabetonowali scenę polityczną. Jest dla tej grupy Hołownia pewną nowością, człowiekiem spoza układu, nadzieją na jakąś zmianę.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Najnowszy sondaż: tylko cztery partie w Sejmie. Karol Nawrocki nie wzmocnił PiS
Polityka
Leszek Miller: Karol Nawrocki osiągnął w Białym Domu to, co mógł
Polityka
Powrót Rafała Trzaskowskiego, koniec PO i ostatnia szansa Donalda Tuska
Polityka
Marek Surmacz odszedł z PiS. Były wiceminister w rządzie Kaczyńskiego zarzuca działaczom partii koniunkturalizm
Reklama
Reklama