Donald Tusk w rozmowie z TVN24 powiedział, że chciałby, "żeby w Polsce doszło do zmiany politycznej". - Nie mam potrzeby spełnienia ambicji personalnych, natomiast mam wielką potrzebę spełnienia pewnego celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego i wolnościowego w Polsce - powiedział były premier.

Lider Europejskiej Partii Ludowej nie odpowiedział wprost, czy zamierza wrócić do polskiej polityki.

O ewentualny powrót Tuska zapytano Szymona Hołownię. - Jak wróci, jak się zdecyduje, to wtedy będziemy mieli przynajmniej jakieś karty na stole, wszystko będzie jakoś rozdane i wtedy też my będziemy się wobec tego ustawiać - powiedział w TVN24 lider Polskie 2050.

- Ja czekam, bez złości, bez jakiegoś podgryzania, aż oni się opiszą i określą, żebyśmy wiedzieli, gdzie oni są - dodał.

Hołownia nie obawia się, by Tusk miał wygryźć opozycję. - Myślę, że nie jest krwiożerczą bestią. Po za tym wydaje mi się, że nauczył się zarządzać swoim apetytem, co też pokazuje jego sportowa sylwetka - odpowiedział.

Stwierdził jednocześnie, że taka decyzja wiązałaby się z odpowiednią reakcją ze strony Prawa i Sprawiedliwości. - Jak Tusk wróci, to Kaczyński dostanie swoją ulubioną laleczkę voodoo, którą się będzie bawił i którą będzie polaryzował - ocenił.

- Moim zdaniem to będzie jeden z tych elementów, które mu mogą podpowiedzieć, że warto zrobić wcześniejsze wybory. Dlatego, że będzie miał wreszcie swoją ukochaną polaryzację, będzie mógł pójść do szafy, odkurzyć wszystkie mity założycielskie ich sporu, które miał, i nimi grać - dodał.