Wniosek zgłoszony przez Pauline Hanson, liderkę antyislamskiej partii Jeden Naród Pauline Hanson, potępiał również "rasizm skierowany przeciwko białym". Wniosek przepadł większością 31 głosów przeciw 28.

Krytycy wniosku zwracali uwagę, że hasło "it's OK to be white" jest często łączone z grupami białych supremacjonistów i rasistów.

Premier Scott Morrison przyznał, że wsparcie takiego wniosku przez senatorów popierających rządową większość było "godne pożałowania".

Rząd dzień po głosowaniu poinformował, że senatorowie źle zrozumieli wniosek ze względu na wewnętrzny "błąd w procedurach". Senatorowie mieli otrzymać, e-maila z biura jednego z ważnych polityków Partii Liberalnej e-maila od jego pracowników (bez wiedzy samego polityka) z apelem o poparcie wniosku. Jak czytamy w wyjaśnieniu pracownicy biura polityka "nie zauważyli konotacji użytego we wniosku zwrotu".

Za wnioskiem zagłosował m.in. minister handlu Simon Birmingham oraz minister ds. ludności rdzennej Nigel Scullion.

Opozycyjna Partia Pracy odrzuca te tłumaczenia przekonując, że wniosek był znany od miesiąca. - To jest żałosna próba posprzątania bałaganu - powiedziała liderka Partii Pracy Penny Wong.