Reklama
Rozwiń
Reklama

Rząd chce zmienić wygląd polskiego godła do końca roku

Korekty herbu, nowy odcień czerwieni na fladze i nowe opracowania hymnu – takie zmiany chce wprowadzić rząd.

Aktualizacja: 09.06.2021 10:46 Publikacja: 08.06.2021 18:39

Rząd chce zmienić wygląd polskiego godła do końca roku

Foto: PAP, Andrzej Lange

Czwarty kwartał – wtedy ma być gotowa nowa ustawa o symbolach państwowych, autorstwa Ministerstwa Kultury. Tak wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu. Ministerstwo ponownie umieściło w nim projekt, który miał być gotowy już w ubiegłej kadencji, bo prace nad nim trwają co najmniej od 2017 r.

Powodem zmian jest to, że obecna ustawa z 1980 r. uchodzi za przestarzałą, a wyjątkowe problemy sprawiają załączniki, zwłaszcza ten przedstawiający orła. – Jego przydatność jest żadna – ocenia Andrzej Ludwik Włoszczyński, projektant specjalizujący się w symbolice państwowej. – Wiele lat temu ten załącznik ukazał się w dzienniku ustaw w wersji papierowej i by pozostać w zgodzie z prawem, trzeba by używać wyłącznie jego skanu – mówi.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Donald Tusk dwa lata po wyborach: Nie skapitulujemy, walka o lepszą Polskę trwa
Polityka
„Rzecz w tym”: Półmetek kadencji Sejmu – czy koalicja rządzi tylko po to, żeby rządzić?
Polityka
Marszałek Sejmu uczcił 35 lat relacji dyplomatycznych Polski z Zakonem Maltańskim
Polityka
Jarosław Kaczyński zarzuca Konfederacji „gotowość wpisania się w projekt likwidacji państwa”
Reklama
Reklama