Reklama

Borowski: Głosowanie korespondencyjne? Najlepiej odrzucić

To jest ustawa, która została przyjęta z wyraźnym złamaniem konstytucji i kodeksu wyborczego, która nie gwarantuje rzetelności wyborów – ocenił Marek Borowski senator niezależny, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.

Aktualizacja: 15.04.2020 11:07 Publikacja: 15.04.2020 11:03

Borowski: Głosowanie korespondencyjne? Najlepiej odrzucić

Foto: tv.rp.pl

W rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, senator Marek Borowski, zapytany o to, czy Senat będzie pracował nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym, czy odrzuci ją w całości, odpowiedział, że osobiście głosowałby za odrzuceniem tej ustawy. - Ta ustawa jest bezprawna, biorąc pod uwagę wszystkie delikty, których większość sejmowa dokonała uchwalając tę ustawę. W trakcie prac Senatu chcemy pokazać opinii publicznej zdanie wszystkich instytucji i autorytetów prawniczych, że nasza decyzja ma solidne uzasadnienie – komentował Marek Borowski.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Kaczyński mówi o „podleczeniu” Żurka. Wspomniał też o „kratkach w instytucjach”
Polityka
Hołownia nie chce w Sejmie wystawy Kai Godek. Działaczka mówi o „cenzurze”
Polityka
Dlaczego prezydent zawetował ustawę o pomocy Ukraińcom? Zbigniew Bogucki wyjaśnia motywy
Polityka
Dlaczego Karola Nawrockiego nie było w Waszyngtonie? Marcin Przydacz wyjaśnia
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama