Owsiak skomentował w ten sposób wulgarny gest, jaki posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała w czwartek w Sejmie politykom opozycji. Sama posłanka tłumaczy, że nie wykonała wulgarnego gestu, a jedynie "przesuwała dwukrotnie palcem pod okiem". Do incydentu doszło po debacie poprzedzającej ponowne podjęcie przez Sejm decyzji o przekazaniu 2 mld złotych TVP, po tym jak Senat odrzucił tę propozycję apelując, aby 2 mld złotych przeznaczyć na onkologię.

"Posłanka PiS, Joanna Lichocka, pokazała środkowy palec po głosowaniu w sprawie dwóch miliardów złotych przyznanych na TVP przez Sejm RP. To był gest zwycięstwa pani poseł i jej ugrupowania nad opozycją. To także był gest zwycięstwa śmierci nad życiem. Dwa miliardy złotych, które dzisiaj powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków" - pisze na swoim profilu na Facebooku Owsiak.

Owsiak podkreśla, że 2 mld złotych dla TVP to "nieco ponad połowa sumy", jaką WOŚP wydała na sprzęt medyczny przez 27 lat. "Jej rzeczywisty wymiar to 62 tysiące urządzeń medycznych, służących ratowaniu życia i zdrowia. Konkret? Absolutny konkret" - podkreśla.

Twórca WOŚP przypomina następnie, że polskiej ochronie zdrowia "brakuje 60 tysięcy lekarzy i 100 tysięcy pracowników personelu medycznego".

"A tymczasem posłanka Joanna Lichocka pokazuje 'f**k off' nam, Polakom" - pisze Owsiak. Odrzuca wyjaśnienia Lichockiej twierdząc, że "foty pokazują wyraźnie, jaki to gest".

"To tak dołuje, tak gnoi, to tak dobitnie mi pokazuje, że jestem zero, że nie mam tu nic do gadania… Jestem drugą, trzecią, a może czwartą kategorią obywatela… Do czego już doszło w publicznej debacie?" - pyta Owsiak.