6 sierpnia na posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego Andrzej Duda został zaprzysiężony na drugą kadencję na stanowisku prezydenta. 12 lipca Duda zapewnił sobie reelekcję wygrywając w II turze wyborów z kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Rafałem Trzaskowskim. Duda w II turze wyborów zdobył 51,03 proc. głosów.

Zandberg był pytany przez "Fakt" o to co powinno być pierwszą inicjatywą prezydenta Dudy w II kadencji.

Poseł Lewicy pisząc o tym na Facebooku stwierdził, że choć "prezydent nie naprawi tego, co wcześniej sam zepsuł", to jednak "jest coś ważnego, co prezydent mógłby odkręcić, bo akurat to schrzanił nie on, tylko rząd".

"Czas na przywrócenie normalnej wysokości płac!" - dodaje Zandberg.

Poseł wyjaśnia następnie, że "olbrzymia grupa pracowników dostaje dziś obniżone pensje". "Rząd na to pozwolił, wręcz do tego zachęcał" - dodaje nawiązując do przepisów przyjętych w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. 

"W wielu przypadkach koronawirus to był tylko wygodny pretekst. Pensje obcięły także firmy, które prosperują świetnie. Pracownicy mają obniżone dochody przed wiele miesięcy, może nawet lat - bo nikt nie wie, ile będzie trwać stan epidemii. A cięcia mają obowiązywać, według tego planu, jeszcze przez rok po tym, jak epidemia się skończy. Ten absurd można i trzeba naprawić" - podkreśla polityk Razem.