Zdaniem Korwin-Mikkego spór, który toczy się w Zjednoczonej Prawicy, wygrał Jarosław Kaczyński ponieważ "Zbigniew Ziobro położył uszy po sobie".

- Ziobro postawił twardo sprawę, że albo będzie można wsadzać do więzienia skorumpowanych ministrów, albo on odchodzi. Ponieważ zaklajstrował spór - drugi raz już tego zrobić nie może - ocenił lider partii KORWiN.

- Ziobro mógł wyjść, albo teraz, albo nigdy. Gdyby teraz wyszedł - mógłby dostać w wyborach z 10 proc. - ocenił Korwin-Mikke.

- Jeżeli ze względu na posady swoich Parteigenossen (towarzyszy partyjnych - red.) się załamał i został w rządzie, to już drugi raz tego zrobić nie będzie mógł - stwierdził Korwin-Mikke.

- Więcej Ziobro nie będzie mógł tym szantażować - podsumował Korwin-Mikke.

Oceniając pozycję Jarosława Kaczyńskiego w polskim państwie Nizinkiewicz stwierdził, że prezes PiS "sprawuje rolę podobną do tego jaką sprawował pierwszy sekretarz" (w PRL - red.), przy czym - jeśli wejdzie do rządu i będzie w nim nadzorował Ministerstwo Sprawiedliwości - zdobędzie prerogatywy szersze niż monarcha, który kontroluje resorty MSZ, MSW i resort obrony. Zdaniem Korwin-Mikkego Kaczyński ma "prerogatywy króla".

- Zawsze mówiłem, że powinien być król. W królestwie jest sześciu, siedmiu ministrów - dodał Korwin-Mikke. 

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły

- Kaczyński nie powinien zostać premierem, pełni funkcję monarchy, szkoda że nie jest to formalnie ustalone i szkoda że nie ma syna - stwierdził lider partii KORWiN.

Korwin-Mikke był też pytany o to, czy prowadzono rozmowy między Solidarną Polską a Konfederacją na temat ewentualnych wspólnych list wyborczych w wyborach do parlamentu.

- Bardzo luźne rozmowy były prowadzone - przyznał Korwin-Mikke, ale nie chciał ujawniać ich przebiegu.

Czy jest możliwy powrót do takich rozmów? - Polityk nigdy nie mówi nigdy - odparł Korwin-Mikke.