Poseł PiS ocenił, że z kryzysem "wywołanym koronawirusem" rząd radzi sobie znakomicie, "również i dzisiaj". Odnosząc się na antenie TVP Info do najnowszych danych o liczbie potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w Polsce Przemysław Czarnek przekonywał, że liczba "zachorowań na Zachodzie jest dziesięciokrotnie większa". W tym kontekście wymienił Francję, Hiszpanię i Niemcy.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia informowało o 1 350 kolejnych osobach zakażonych. W ciągu ostatnich siedmiu dni liczba przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła o 8 090, co stanowi najwyższy tygodniowy wzrost od początku epidemii w naszym kraju. Tygodniowa liczba zgonów osób zakażonych (139) jest najwyższa od okresu kończącego się 3 maja.

- 1300 zachorowań to dużo, jest czym się martwić i martwi się tym rząd, przejmuje się tym i podejmuje stosowne działania, które zmierzają do tego, że w Polsce mamy jeden z najniższych współczynników zgonów z powodu koronawirusa - mówił Czarnek.

- To jest poważny problem, ale to nie jest powód, żeby panikować i żeby wywoływać negatywne emocje w społeczeństwie, bo społeczeństwo już i tak jest zmęczone koronawirusem i pandemią - dodał.

Zdaniem posła PiS, "musimy z tym żyć, musimy żyć w miarę normalnie|" i stosować się do obostrzeń, które, jego zdaniem, są potrzebne "byśmy dalej zachowali tę znakomitą sytuację gospodarczą, na tle wielu innych państw".

Polityk Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że jeśli chodzi o kwestię koronawirusa, to "sytuacja jest pod kontrolą". - Sytuacja jest poważna, temu nie zaprzeczamy, ale zdecydowanie lepiej na tym tle wypadamy niż kraje Europy Zachodniej - ocenił.

- Rzeczywistość pandemii koronawirusa jest uciążliwa, ale nie ma co zaklinać tej rzeczywistości, jest dużo lepsza niż w Niemczech, Francji, Włoszech czy Hiszpanii - dodał.

- Apeluję o przestrzeganie obostrzeń i wszystkich wymogów, które rząd wprowadza po to, byśmy dalej utrzymywali dobrą sytuację - powiedział Przemysław Czarnek.

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły