Wcześniej w siedzibie NIK pojawili się agenci CBA. Rano media obiegła informacja o przeszukaniu nieruchomości należących do prezesa NIK, Mariana Banasia.

"Rano CBA wchodzi do mieszkań Banasia i siedziby NIK. Popołudniu NIK rozpoczyna kontrolę w Prokuraturze Krajowej. Gang Olsena to mało powiedziane..." - ironizował Gawkowski.

"Mamy dzisiaj akcję jak z filmu 'Na noże' Riana Johnsona" - wtórowała mu posłanka klubu Nowa Lewica Razem, Joanna Scheuring-Wielgus.

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Europoseł Marek Belka ironizował z kolei, że "dziś chyba dzień odwiedzin". "Miło, że państwo z PiS utrzymują tak bliskie relacje" - dodał.

O "wojnie pisowskich gangów w Warszawie" napisał natomiast poseł PO Tomasz Siemoniak.

Z kolei Sławomir Neumann z PO zwrócił uwagę, że Marian Banaś "odpowiedział symetrycznie". "Na ostrzał odpowiada ostrzałem" - ocenił.

Sławomir Nitras z PO ocenił z kolei, że sytuacja "zaczyna przypominać atmosferę roku 2007". "Obóz rządzący sam się zniszczy. Sami się pozamykają i skompromitują nawzajem. Wypada życzyć powodzenia" - dodał. Posłanka PO Agnieszka Pomaska pisze z kolei o "festiwalu na miarę mafijnych porachunków".