Jak informuje Fox News, w hrabstwie Palm Beach na Florydzie, gdzie przebywa obecnie Donald Trump, utworzone zostało oficjalnie „biuro byłego prezydenta”, w którym nadzorowane będą bieżące sprawy polityka. Jak podkreślono w komunikacie opublikowanym przez biuro, jego administracja będzie zajmować się „korespondencją, publicznymi oświadczeniami, wystąpieniami i oficjalnymi działaniami” Trumpa. ”Biuro sprzyjać będzie interesom Stanom Zjednoczonym i kontynuować będzie politykę prowadzoną przez administrację Donalda Trumpa poprzez popieranie go i publiczny aktywizm” - czytamy.

Starszy doradca Trumpa, Jason Miller, podczas kampanii prezydenckiej wykluczył możliwość jego startu w kolejnych wyborach, mówiąc, że jego głównym celem jest pomoc Republikanom w odzyskaniu Izby Reprezentantów i Senatu w połowie kadencji 2022 roku. 

Informacja o utworzeniu biura pojawiła się niedługo po tym, jak Demokraci wnieśli do Senatu sprawę impeachmentu przeciwko Trumpowi. Wcześniej poparcie wyraziła już Izba Reprezentantów USA. Aby Donald Trump został skazany w związku z szturmem na Kapitol, do którego doszło 6 stycznia, potrzeba 2/3 głosów senatorów.