Poseł Porozumienia o Danielu Obajtku: Miało być transparetnie

Sprawa Daniela Obajtka jest obciążeniem dla Zjednoczonej Prawicy. jeśli wszystko o czym się pisze i mówi jest takie jakie się przedstawia to to wymaga wyjaśnienia - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem poseł Porozumienia, były prezes NFZ, Andrzej Sośnierz.

Aktualizacja: 16.03.2021 11:02 Publikacja: 16.03.2021 08:58

Poseł Porozumienia o Danielu Obajtku: Miało być transparetnie

Foto: tv.rp.pl

arb

W ostatnim czasie Dziennikarze przyglądają się nieruchomościom zakupionym przez Daniela Obajtka. "Gazeta Wyborcza" informuje, że po promocyjnej cenie w 2018 roku prezes Orlenu kupił apartament w Warszawie. Oświadczenie w tej sprawie wydał Orlen oraz firma deweloperska Profbud. Orlen uważa, że materiał "Gazety Wyborczej" zawiera "manipulacje i kłamstwa".

- Z pewnością spraw nagromadziło się dużo, a miało być tak transparentnie. Mówiło się, wystarczy nie kraść, wystarczy być uczciwym... Nie mówię, że samo słowo "kraść" ma tutaj znaczenie. Ja je przywołałem jako cytat - mówił Sośnierz nawiązując do wypowiedzi premier Beaty Szydło w Sejmie.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Polityka
PSL przeciw związkom partnerskim. Kolejne krytyczne uwagi resortów kierowanych przez ludowców
Polityka
Co Agnieszka Dziemianowicz-Bąk chce osiągnąć, ogłaszając pilotażowy program skrócenia czasu pracy?
Polityka
PiS chce zmian w prawie po śmierci Barbary Skrzypek
Polityka
Który kandydat najlepiej wypadł w debacie? Zapytano w sondażu
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Polityka
Blackout w Hiszpanii. Prezydent Andrzej Duda reaguje