Reklama
Rozwiń

Sondaż: jakiej koalicji rządowej chcą Polacy

Według sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej" najchętniej wskazywaną koalicją, która miałaby rządzić po wyborach, jest sojusz wszystkich partii opozycyjnych (oprócz Konfederacji).

Aktualizacja: 24.05.2021 10:58 Publikacja: 23.05.2021 19:51

Sondaż: jakiej koalicji rządowej chcą Polacy

Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Ale przewaga nad następną w kolejce Zjednoczoną Prawicą nie jest duża – obie koalicje dzielą zaledwie 3 punkty procentowe.

Widać jednak, że gdyby policzyć poparcie dla wszystkich wariantów koalicji opozycyjnych i dla tych, w których pojawia się PiS, to wyraźna jest przewaga opozycyjnych. – Dlatego trzeba zwrócić uwagę na dużą grupę niezdecydowanych – uważa prof. Rafał Chwedoruk, politolog z UW. – To wyborcy zagrożeni degradacją, nieufający władzy. Interesuje się nimi już Lewica i Polska 2050.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Hołownia o nocnym spotkaniu z Kaczyńskim: Nie czuję się zdrajcą, nie zamierzam knuć
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Polityka
Wiemy, co Polacy uważają o Hołowni po spotkaniu z Kaczyńskim. Wyniki sondażu
Polityka
Prof. Dudek wskazał początek politycznego końca Hołowni. „Mógł z Tuskiem tworzyć duumwirat”
Polityka
Rekonstrukcja rządu przesunięta. Włodzimierz Czarzasty: to na wniosek Szymona Hołowni
Polityka
Co dalej z deregulacją? Mariusz Filipek o rządzie i przedsiębiorcach