Reklama

Gwiazdowski: w Polsce jest socjalizm, a zmiany w sądach to „bandyterka”

- Polska to pole minowe dla biznesu. Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z wieloma ryzykami, zarówno na etapie inwestycyjnym, jak i prowadzenia działalności gospodarczej – mówi profesor Robert Gwiazdowski, adwokat, wykładowca Uczelni Łazarskiego i członek Rady Nadzorczej ZUS.

Publikacja: 16.03.2020 23:01

Robert Gwiazdowski

Robert Gwiazdowski

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Stawiając się w sytuacji potencjalnego doradcy zagranicznego inwestora, zainteresowanego naszym krajem konstatuje: - Jak ktoś inwestuje pieniądze w Polsce musi policzyć sobie wszystkie ryzyka i zastanowić się ile będzie go kosztowało, jakby któreś z nich się ziściło. Zyski z działalności musi mieć więc większe niż normalnie, tak aby pokryć straty związane z materializacją tych ryzyk.

Gwiazdowski to także aktywny komentator życia politycznego i gospodarczego. Powód tego jest prosty. - Komentuję i odzywam się, gdy ktoś czegoś ode mnie chce. A tym bardziej wtedy, gdy bierze a nie mówi, że czegoś ode mnie chce. Jak politycy - mówi.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
„Bezprecedensowy moment w historii NATO”. Prezydent mówi o ataku dronów
Polityka
Rosyjskie drony nad Polską. Donald Tusk mówi w Sejmie o „ryzyku konfliktu”
Polityka
Rosyjskie drony nad Polską. Donald Tusk: Zagrożenie zostało wyeliminowane
Polityka
Sondaż: większe kompetencje prezydenta? Ankietowani: to zły pomysł
Reklama
Reklama