Reklama

Sondaż: PiS bez zmian, Hołownia wyprzedził KO, Lewica traci najwięcej

Zjednoczona Prawica może liczyć na 30 proc. poparcia - wynika z sondażu, przeprowadzonego przez Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24.

Aktualizacja: 25.06.2021 17:31 Publikacja: 25.06.2021 17:18

Sondaż: PiS bez zmian, Hołownia wyprzedził KO, Lewica traci najwięcej

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

qm

Poparcie dla obozu rządzącego nie zmieniło się, w porównaniu z poprzednim sondażem partyjnym dla tych samych stacji, przeprowadzonym pod koniec kwietnia.

21 procent respondentów wskazało na Polskę 2050. Poparcie dla partii Szymona Hołowni wzrosło o 1 pkt. proc. Z kolei o 2 pkt. proc., do 19 procent, spadło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Oznacza to, że te dwa ugrupowania zamieniły się miejscami na podium sondażu.

Nad progiem wyborczym znalazły się także Konfederacja (8 proc. poparcia, wzrost o 1 pkt. proc.) oraz Lewica, której poparcie spadło jednak o jedną trzecią - z 9 proc. do 6 proc.

Niepewna wprowadzenia posłów do Sejmu jest Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe. W czerwcu na ludowców głos zadeklarowało 4 proc. ankietowanych - o 1 pkt. proc. więcej, niż w kwietniu. 1 procent badanych wskazało na Kukiz'15.

11 procent respondentów wybrało odpowiedź „Nie wiem / trudno powiedzieć / odmowa odpowiedzi”.

Reklama
Reklama

Kantar przeprowadził sondaż telefoniczny w dniach 24-25 czerwca na reprezentatywnej próbie 1001 dorosłych Polaków. Pytanie „Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?” zadano 583 osobom.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Polityka
Robert Raczyński: Utrzymanie ograniczenia kadencyjności w samorządach osłabi polskie życie publiczne
Polityka
Jarosław Kaczyński komentuje zarzuty wobec Ziobry: Brednie i bzdury
Polityka
Donald Tusk: Otworzymy dwa przejścia na granicy z Białorusią
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Polityka
Leszek Miller: Po wyborach możemy zobaczyć eksplozję miłości między PiS a Konfederacją
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama