Szymon Hołownia pytany w Polsat News o sprawę powiedział: - Czy Hanna Gill-Piątek będzie nas reprezentować w Sejmie? To się okaże. Dodał, że rozmawia z bardzo różnymi politykami, parlamentarzystami "i oni wszyscy szukają metody i drogi zrealizowania swoich postulatów".

- Nic mi o tym nie wiadomo i myślę, że to raczej jest fake news - tak medialne doniesienia o planach posłanki Hanny Gill-Piątek skomentowała w TVP Info Joanna Senyszyn.

- Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek z posłów Lewicy - gdzie w naszym klubie są ogromne możliwości merytorycznej pracy - chciał gdziekolwiek przechodzić - dodała.

Na uwagę, że w poniedziałek z Gill-Piątek nie można się było skontaktować, Joanna Senyszyn stwierdziła, że "może Hanna korzysta z ostatnich dni urlopu, bo już w przyszłym tygodniu Sejm".

Zdaniem posłanki, gdyby Gill-Piątek planowała odejście z Lewicy i współpracę z ruchem Polska 2050, to politycy Lewicy "coś by wiedzieli".

Senyszyn wyraziła opinię, że nie będzie transferów z Lewicy do stowarzyszenia Hołowni. - Nie mamy żadnego problemu. Mieliśmy ostatnio bardzo konstruktywne posiedzenie klubu, ustaliliśmy sobie działania na przyszłość tak, że jesteśmy silni, zwarci, gotowi i nie oddamy żadnej posłanki ani żadnego posła - oświadczyła posłanka.

- Jesteśmy jedyną partią, która jest w stanie zapewnić Polakom świeckie państwo i mamy to w swoim programie. Żadna inna partia świeckiego państwa nie zapewnia i Hołownia również, przecież to jest człowiek przez lata w jakiś sposób mentalnie ciągle związany z Kościołem - mówiła.