- Trzeba wykorzystać ten czas na spotkania z ludźmi, na rozmowy o programie, na przekonywanie do siebie - mówiła Nowacka o lecie.

- Wizyta w Zachodniopomorskiem Donalda Tuska to kawałek zaplanowanej wcześniej akcji spotkań z naszymi posłami i posłankami latem. Cieszymy się, że dołączają do nas politycy spoza parlamentu - dodała Nowacka, nawiązując do poniedziałkowej wizyty Tuska m.in. w Szczecinie.

- Oni są zbyt dorośli, aby działać przeciwko sobie. To poważni goście - mówiła też Nowacka pytana o ewentualny konflikt o władzę w PO Rafała Trzaskowskiego z Tuskiem.

- Pewne tarcia osobowościowe są w każdej formacji - dodała Nowacka zwracając uwagę, że to jednak "inny świat" niż sytuacja w PiS-ie, któremu zarzuciła "korupcję i nepotyzm".

- Koalicja Obywatelska powstawała w czasach Grzegorza Schetyny, Borys Budka kontynuował tą współpracę, teraz z Donaldem Tuskiem musimy ustalić zasady współpracy - mówiła jednocześnie Nowacka pytana o przyszłość Koalicji Obywatelskiej, do której należy m.in. Inicjatywa Polska.

- Musimy się poznać. Donalda Tuska przez ostatnie lata w bieżącej polityce nie było - podkreśliła Nowacka dodając, że partie tworzące Koalicję Obywatelską na razie nie miały możliwości współpracy z Donaldem Tuskiem.

- Rozumiem, że celem Donalda Tuska jest najpierw poukładanie relacji wewnątrz Platformy, potem ułożenie relacji z koalicjantami, których już ma, co jest koniecznością i następnym krokiem - szukanie porozumienia w innych przestrzeniach politycznych, wśród innych partii, organizacji - dodała.

- Mam nadzieję, że rozmowy będą przebiegać sympatycznie i konstruktywnie - podsumowała Nowacka pytana o to, jak będą przebiegać rozmowy członków Koalicji Obywatelskiej z Tuskiem.