Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.07.2025 06:01 Publikacja: 17.07.2024 14:19
Olaf Scholz
Foto: Drew ANGERER / AFP
Jak wynika z udostępnionego przez agencję Reuters projektu budżetu na 2025 rok, niemiecka pomoc dla Ukrainy zostanie zmniejszona z około 8 miliardów euro w 2024 roku do 4 miliardów euro w 2025 roku.
Do tej pory Berlin przekazał Kijowowi trzy jednostki obrony powietrznej Patriot, więcej niż jakikolwiek inny kraj, zmniejszając liczbę systemów Patriot w Niemczech do dziewięciu.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Premier Donald Tusk leci w czwartek do Rzymu na Konferencję Odbudowy Ukrainy. Ale to też okazja do zacieśnienia...
Kurczy się grupa umiarkowanych polityków w Partii Republikańskiej. Wykruszają się w spolaryzowanym systemie poli...
Prezydent USA Donald Trump nazwał w niedzielę plany Elona Muska utworzenia nowej partii politycznej „absurdalnym...
W Izraelu zapadła przełomowa decyzja dotycząca obowiązkowej służby wojskowej. Sąd Najwyższy uchylił wieloletnie...
Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie i do niedawna bliski współpracownik prezydenta USA Donalda Trumpa, og...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas