Jarosław Kaczyński uderza w Andrzeja Dudę. Oczekuje interwencji w sprawie mediów publicznych

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w siedzibie Telewizji Polskiej zarzucił prezydentowi Andrzejowi Dudzie "brak aktywności" - Mógłby interweniować bardzo zdecydowanie i wszystko by się skończyło - powiedział.

Publikacja: 20.12.2023 15:33

Prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński

Prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński

Foto: PAP/Paweł Supernak

Jarosław Kaczyński jest jednym z posłów Prawa i Sprawiedliwości, który udał się do siedziby Telewizji Polski po decyzji ministra kultury o odwołaniu prezesów mediów publicznych. 

— Wierzę, że prezydent, który do tej pory nie wykazuje się aktywnością, zmieni zdanie. Mógłby interweniować bardzo zdecydowanie i wszystko by się skończyło — mówił w siedzibie TVP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej

Nowi prezesi Polskiego Radia wysłali maila do pracowników. Piszą o "efekcie politycznych decyzji"

— Wierzymy, że obecny moment jest tylko przejściowy. Będziemy protestować w Sejmie, będziemy uczestniczyć w protestach społecznych, jeżeli takie będą miały miejsce. Będziemy szukać rozwiązań prawnych, które uniemożliwią lub radykalnie utrudnią tego rodzaju działania. Polski system prawny jest fatalnie skonstruowany i to też jest jeden, dzięki którym można podejmować tego rodzaju operacje — kontynuował prezes PiS

— My tu stoimy przy drzwiach, a za drzwiami siedzi przestępca. Co powinna zrobić policja? Zatrzymać go. Nie zatrzymuje i to jest najlepszy przykład tego, jak w Polsce wygląda praworządność - mówił Kaczyński. 

Czytaj więcej

Jarosław Kaczyński w siedzibie TVP. "Uważaj gówniarzu, żebyś ty nie siedział"

Minister kultury odwołał prezesów TVP, Polskiego Radia i PAP

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że we wtorek minister Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze.

Przekazano również, że „decyzja o odwołaniu dotychczasowych władz i powołaniu nowych została podjęta na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy przez właściciela Spółek, reprezentowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu przysługuje pełna autonomia w zakresie podejmowania takich decyzji”.

Czytaj więcej

Minister kultury odwołał prezesów TVP, Polskiego Radia i PAP
Polityka
Błaszczak: Tarcza przeciwrakietowa to tarcza finansowa dla Niemiec
Polityka
Wybory we Wrocławiu. Kto wygra w II turze? Sprzeczne wyniki dwóch sondaży
Polityka
Wybory do PE: Polska 2050 i PSL idą razem. "Jest trzecia droga do Europy"
Polityka
Nieoficjalnie: Trump podejmie Dudę kolacją w Nowym Jorku
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Polityka
Sroka o komisji śledczej ds. Pegasusa. Posłanka wspomniała o Kaczyńskim i Ziobrze