Nowi prezesi Polskiego Radia wysłali maila do pracowników. Piszą o "efekcie politycznych decyzji"

"Wiemy co działo się w Radiu w ostatnich latach. Zarówno Wy jak i my mamy świadomość, że były to efektem politycznych decyzji i stało w dalekiej sprzeczności z zasadami obiektywnego dziennikarstwa" - napisali nowi prezesi Polskiego Radia w wiadomości do pracowników.

Publikacja: 20.12.2023 14:49

Polskie Radio

Polskie Radio

Foto: PAP/Radek Pietruszka

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz we wtorek odwołał władze mediów publicznych. Zmiany objęły Polskie Radio. Prezesem został Paweł Majcher, były prezes Radia Wrocław i były wiceprezes Polskiego Radia. Zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Kamińską.

W środę Paweł Majcher i nowy wiceprezes Juliusz Kaszyński wysłali maila do wszystkich pracowników Polskiego Radia.

Czytaj więcej

Wyłączono kanały TVP. W budynku stacji nowy "przewodniczący rady nadzorczej"

„Szanowni Państwo, decyzją Rady Nadzorczej od dziś kierujemy Polskim Radiem. Przyszliśmy tu odbudowywać i wzmacniać. Jesteśmy radiowcami. Znamy realia panujące w firmie i mamy świadomość, że wciąż pracuje tu wielu fachowców. Chcemy skorzystać z Państwa wiedzy i doświadczenia" - czytamy.

 „Wiemy też co działo się w Radiu w ostatnich latach. Zarówno Wy jak i my mamy świadomość, że było to efektem politycznych decyzji i stało w dalekiej sprzeczności z zasadami obiektywnego dziennikarstwa. Naszym celem jest zakończenie takich praktyk. Chcemy by Polskie Radio znów było wzorem dziennikarskiego profesjonalizmu i obiektywizmu. Zapraszamy do współpracy”- przekazali prezesi Polskiego Radia.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że we wtorek minister Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze.

Czytaj więcej

Minister kultury odwołał prezesów TVP, Polskiego Radia i PAP

Przekazano również, że „decyzja o odwołaniu dotychczasowych władz i powołaniu nowych została podjęta na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy przez właściciela Spółek, reprezentowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu przysługuje pełna autonomia w zakresie podejmowania takich decyzji”.

Kraj
Śląskie samorządy poważnie wzięły się do walki ze smogiem
Kraj
Afera GetBack. Co wiemy po sześciu latach śledztwa?
śledztwo
Ofiar Pegasusa na razie nie ma. Prokuratura Krajowa dopiero ustala, czy i kto był inwigilowany
Kraj
Posłowie napiszą nową definicję drzewa. Wskazują na jeden brak w dotychczasowym znaczeniu
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Kraj
Zagramy z Walią w koszulkach z nieprawidłowym godłem. Orła wzięto z Wikipedii