Szymon Hołownia o składzie rządu: A może Donald Tusk nas zaskoczy?

- Korektor nie został użyty i nie wydaje mi się, że był powód żeby został użyty - zapewniał w Sejmie marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia, pytany o to czy w przypadku typowanej na ministra klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski "nie zostanie użyty korektor" i nie zostanie ona skreślona z listy ministrów w rządzie Donalda Tuska.

Publikacja: 07.12.2023 15:28

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Foto: PAP/Radek Pietruszka

W czwartek rano TVN podał przewidywalny skład rządu Donalda Tuska. Według informacji "Faktów" TVN Tusk ma przedstawić swój rząd w piątek - lider PO ma wystąpić na konferencji wraz ze wszystkimi swoimi ministrami.

Szymon Hołownia: To będzie rząd Donalda Tuska

Szymona Hołownię pytano w Sejmie czy skład rządu jest już gotowy i "zapisany długopisem" na kartce z ustaleniami między koalicjantami.

- Jak rząd wyjdzie z Sejmu, to będziecie wiedzieli jaki to jest rząd - odparł Hołownia.

Czytaj więcej

Szymon Hołownia: Mogę poprosić Jarosława Kaczyńskiego na dywanik

- Ja też, z dużymi emocjami, najpierw będę obserwował walkę Mateusza Morawieckiego o zdobycie 150-procentowej większości, a następnie głosowanie nad składem Rady Ministrów - dodał.

- To jest rząd premiera Tuska. To on ostatecznie decyduje. Może nas zaskoczy? Może będzie coś co zmusi nas do jakichś nieoczekiwanych sytuacji. Dajmy się ponieść tej sejmowej dramaturgii - apelował też Hołownia.

Jeśli ktoś z naszych serdecznych przyjaciół z drugiej strony sceny politycznej ma uzasadnione wątpliwości, to bardzo prosimy, by zaczął się dzielić nimi w sposób konkretny

Szymon Hołownia o Paulinie Hennig-Klosce w rządzie

Szymon Hołownia o Paulinie Hennig-Klosce: Sytuacja zostaje bez zmian

Pytany o to czy w przypadku Pauliny Hennig-Kloski, posłanki Polski 2050, nie trzeba było "użyć korektora" i wykreślić jej z listy przyszłych ministrów po kontrowersjach wokół ustawy o mrożeniu cen energii, w której pojawiły się przepisy dotyczące wiatraków, skracające dopuszczalną odległość, w której wiatraki można stawiać obok budynków mieszkalnych (z 700 do 300 metrów). Ostatecznie przepisy te usunięto z ustawy, mają znaleźć się w odrębnej ustawie wiatrakowej. 

- Korektor nie został użyty i nie wydaje mi się, że był powód żeby został użyty - odpowiedział Hołownia.

- Ta sytuacja zostaje bez zmian, a jeśli ktoś z naszych serdecznych przyjaciół z drugiej strony sceny politycznej ma uzasadnione wątpliwości, to bardzo prosimy, by zaczął się dzielić nimi w sposób konkretny - dodał. 

Polityka
Kolejna wpadka posła KO. Marcin Józefaciuk: Wstyd mi
Materiał Promocyjny
Dlaczego warto mieć samochód w nowej firmie?
https://autosalon.moto.rp.pl/artykul/nowy-samochod-w-nowej-firmie
Polityka
Jak Polacy oceniają działalność prezydenta? Kolejny spadek notowań Andrzeja Dudy
Polityka
Komentarze po odblokowaniu KPO: "ogromny sukces", "szantaż okazał się skuteczny"
Podcast
Ursula von der Leyen u Donalda Tuska w Warszawie. „Odblokowanie KPO to pokazanie, że PO sprząta po PiS”
Polityka
Janusz Korwin-Mikke będzie kandydował na prezydenta Warszawy. Konfederacja ma problem