Czytaj więcej:

Sienkiewicz skrytykował m.in. ostatnią wypowiedź doradcy prezydenta Andrzeja Dudy, prof. Andrzeja Zybertowicza, który stwierdził, iż działania Komitetu Obrony Demokracji mogą być "elementem wojny hybrydowej", którą z Polską prowadzi Rosja. Były szef MSW zwrócił uwagę, że taka wypowiedź wskazuje, iż każdy, kto jest przeciwko rządzącym, jest obcą agenturą. Dlatego właśnie, jak dodaje Sienkiewicz, Zybertowicz po takiej wypowiedzi powinien zostać natychmiast zdymisjonowany.

- Mam wrażenie, że PiS cały czas ucieka od odpowiedzialności. Sprawuje władzę, jego ludzie wygadują najróżniejsze rzeczy, ale to zawsze się znajduje zewnętrzny wróg - zauważył z przekąsem Sienkiewicz. - Jeśli ta władza budzi sprzeciw, to nagle się okazuje, że wysoki urzędnik państwowy może powiedzieć, że ten sprzeciw pochodzi z Moskwy - dodał.

Sienkiewicz wypominał politykom PiS także inne ich wypowiedzi. - W jakim kraju my żyjemy? Moskwa zakłada KOD, Rada Europy razem z Niemcami dybie na polską suwerenność, a Komisja Wenecja razem z "Gazetą Wyborczą" chce obalić rząd Jarosława Kaczyńskiego. Proszę mi nie kazać komentować rosnącego steku absurdów, wobec którego normalni ludzie są coraz bardziej bezradni. Zaczyna to przypominać dom wariatów - podsumował były szef MSW.