Reklama
Rozwiń
Reklama

Petru ogłasza start w wyborach do Senatu. Chce też stanąć na czele Nowoczesnej

Ryszard Petru, były lider Nowoczesnej, na konferencji prasowej przed siedzibą NBP ogłosił start w wyborach do Senatu.

Publikacja: 31.05.2023 15:06

Ryszard Petru

Ryszard Petru

Foto: Twitter

arb

- W ostatnim okresie PiS zaproponował rozwiązania proinflacyjne, czyli podwyżkę świadczenia 500plus do 800plus. Większość Polaków w badaniach mówi wprost: to są działania proinflacyjne. Uważam, że należy powiedzieć: słuchajcie, musimy skończyć z tym rozdawnictwem w tej formule - mówił Petru.

Były lider Nowoczesnej stwierdził, że "w Polsce inflacja będzie wysoka przez cały 2023 rok, a wyścig populistyczny może doprowadzić do jeszcze większej inflacji i zubożenia społeczeństwa".

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Polityka
Tusk: Prezydent zablokował promocję oficerów wywiadu. Nawrocki: Premier kłamie
Polityka
Sejm podjął decyzję ws. zatrzymania i tymczasowego aresztowania Zbigniewa Ziobry
Polityka
Jest komentarz Zbigniewa Ziobry po decyzji Sejmu. „Wyszła na jaw ustawka”
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Polityka
Dziewięciu posłów PiS nie zagłosowało ws. aresztu Zbigniewa Ziobry
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama