Reklama

Scholz skrytykował proponowany przez Chiny plan pokojowy

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz skrytykował proponowany przez Chiny plan pokojowy dotyczący zakończenia wojny na Ukrainie, zauważając, że plan ten nie zawiera jednoznacznie wycofania wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy - podał niemiecki dziennik "Welt".

Publikacja: 26.02.2023 07:35

Olaf Scholz

Olaf Scholz

Foto: AFP

"Z mojej perspektywy nie ma rozpoznawalnej linii, która mówi: Rosyjskie wojska muszą się również wycofać - powiedział Scholz o planie przedstawionym przez Pekin podczas swojej wizyty w Indiach.

Scholz wspomniał również, że zawarte w planie potępienie zwiększonego ryzyka użycia broni jądrowej było "wyjątkowo poprawne". Powiedział jednak również, że nie może być "dyktowanego pokoju w stylu rosyjskim".

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Polityka
Szef MSZ Holandii: Jak nie zatrzymamy imigracji, społeczeństwo wybuchnie
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Polityka
Masowe protesty przeciwko polityce Donalda Trumpa. W USA manifestują pod hasłem „Żadnych królów”
Polityka
Jędrzej Bielecki: Dni Maduro są policzone
Polityka
Zamieszki w Bogocie. Ambasada USA ostrzelana z łuków, ranni policjanci
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Polityka
Republikański kongresmen miał spędzić lata w więzieniu. Trump kazał go wypuścić
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama