W czerwcu ubiegłego roku Platforma Obywatelska rozpoczęła zbieranie podpisów pod projektem ustawy likwidującej stację TVP Info oraz abonament rtv. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował także w minionym tygodniu, że projekt likwidacji TVP Info oraz abonamentu został złożony do marszałek Sejmu.

Do sprawy odniósł się Jarosław Sellin, którego zdaniem "PO nie może znieść tego, że nie pełni władzy”. - Jeśli ta partia zacznie rządzić, to będziemy mieć poważne problemy z wolnością słowa i z demokracją - stwierdził.

Czytaj więcej

Trzaskowski: TVP jak Russia Today. Polacy zasługują na lepszą telewizję publiczną

Jak podkreślił polityk, „media publicznie starają się rzetelnie opisywać rzeczywistość”. - Zapowiedź likwidacji TVP Info jest sygnałem dla pozostałych telewizji, że nie będą mieć konkurenta i będą więcej zarabiać - dodał wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Sellin zaznaczył także, że "zaciekłość antypisowska PO spowodowała, że do dziś współpracują z siłami postkomunistycznymi jak i aparatem propagandy postkomuny”. - Nie powinni pouczać nas o wolności słowa - podkreślił.