Siemoniak: Warto czytać maile z afery mailowej Michała Dworczyka

- Za prywatne rozmowy, nawet użycie nieprzyzwoitego słowa, nie ponosi się konsekwencji - w ten sposób wiceprzewodniczący PO, Tomasz Siemoniak, mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem o tym, że politycy Koalicji Obywatelskiej nie obawiają się komisji śledczej ws. afery taśmowej.

Publikacja: 04.11.2022 09:49

Tomasz Siemoniak

Tomasz Siemoniak

Foto: TV.RP.PL

Siemoniak przypomniał, że Koalicja Obywatelska "złożyła wniosek w sprawie powołania komisji śledczej", która ma zbadać aferę taśmową. 

- Chcemy wyjaśnienia tej sprawy, zwłaszcza w kontekście importu rosyjskiego węgla, bo to jest główny kontekst, zgodnie z zasadą ten jest winien kto ma z tego korzyść i to trzeba po prostu wyświetlić - mówił Siemoniak nawiązując do faktu, że po przejęciu władzy przez PiS wzrosła ilość węgla importowanego do Polski z Rosji.

Czytaj więcej

Afera taśmowa. W poszukiwaniu nowych oskarżeń

- W nagraniach był też obecny premier (Mateusz) Morawiecki, jest mowa w zeznaniach o jakimś nagraniu, w którym on miał mówić o swoich prywatno-finansowych sprawach, wiadomo że im od dawna towarzyszy mgła - dodał wiceprzewodniczący PO.

- My w tej sprawie nie mamy się czego obawiać. Gdyby ktokolwiek z nagranych polityków Platformy zbliżył się o milimetr do jakiegoś podejrzenia przestępstwa, dawno ta sprawa zostałaby wywleczona przez PiS - zauważył też Siemoniak.

To są okropni ludzie - Jarosław Kaczyński dopuścił do polityki osoby, które zrobią wszystko dla władzy, nie mają żadnych zasad, żadnych hamulców

Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO

- Za prywatne rozmowy, nawet użycie nieprzyzwoitego słowa, nie ponosi się konsekwencji - podsumował w kontekście wypowiedzi polityków PO zarejestrowanych na nielegalnych nagraniach zarejestrowanych w warszawskich restauracjach.

Siemoniak mówił też o kolejnych publikowanych w internecie mailach, które miały zostać wykradzione ze skrzynki byłego już szefa KPRM, Michała Dworczyka.

- To co widzimy w mailach Dworczyka to trochę kuchni politycznej PiS-u. Minister pisze o drugim, że jest tępakiem, łajdakiem, a Morawiecki pokazuje kompletny cynizm, (pisze) postraszymy ludzi Ziobry, może przyjdą do nas, to jest ten sam Morawiecki, który organizował w mailach szczucie na sędziego. To są okropni ludzie - Jarosław Kaczyński dopuścił do polityki osoby, które zrobią wszystko dla władzy, nie mają żadnych zasad, żadnych hamulców. Ci ludzie się nawzajem nie szanują - stwierdził.

- Warto czytać te maile. To unikatowe wejrzenie w kuchnię polskiej polityki - dodał.

Polityka
Morawiecki: Nie znam szczegółów nowelizacji, którą zaproponował prezydent
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Polityka
Dymisja szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
Polityka
Prezydent chce zmienić "lex Tusk" po czterech dniach. Posłanka: Nie wiedział, co podpisuje?
Polityka
Duda proponuje nowelizację "lex Tusk". Opozycja: Rekordy tchórzostwa i żenady
Polityka
Polska 2050 wskazała szefową sztabu wyborczego
Polityka
Piskorski: PiS zdecydował się na "lex Tusk" z głupoty