Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 224

Elon Musk przedstawił projekt planu pokojowego zakładający, że Krym pozostałby częścią Rosji, a w anektowanych właśnie przez Rosję okupowanych, ukraińskich obwodach donieckim, ługańskim, zaporoskim i chersońskim miałyby odbyć się ponowne referenda pod nadzorem ONZ ws. przynależności państwowej tych terenów.

"Rosja opuści te tereny, jeśli taka będzie wola ludu" - napisał pochodzący z RPA miliarder.

- Niektóre pomysły amerykańskiego biznesmena, Elona Muska, dotyczące uregulowania sytuacji na Ukrainie wymagają uwagi, ale przeszkodą jest stanowisko Ukrainy - oświadczył rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Czytaj więcej

Kreml pozytywnie o propozycji planu pokojowego przedstawionego przez Muska

Propozycję Muska skomentowała rzeczniczka Białego Domu. Carine Jean-Pierre powiedziała, że wszystko co dotyczy Ukrainy będzie omawiane wspólnie z Ukrainą.

- To jest ich decyzja, jeśli chodzi o jakąkolwiek dyplomację czy negocjacje w tej sprawie. Dlatego pozostawiam to w gestii Ukraińców. Zamierzamy upewnić się, że jesteśmy tam dla Ukraińców, gdy walczą o swoją suwerenność. I ta decyzja dotycząca ich suwerenności, ich wolności, ich demokracji, zostanie podjęta wspólnie z nimi - powiedziała.