Kukiz potwierdził, że "były już" propozycje wspólnego startu. Zaznaczył jednak, że Kukiz'15 wciąż domaga się poparcia dla ustawy o sędziach pokoju oraz zmian ułatwień w organizacji referendów ws. odwołania przedstawicieli władzy samorządowej.

Czytaj więcej

Kukiz stawia kolejne ultimatum PiS. "To nie jest szantaż, tylko umowa"

W dalszej perspektywie chce też zapisania w programie wyborczym PiS zmian dotyczących ordynacji wyborczej na mieszaną

Kukiz kolejny raz podkreślił, że  "jeśli nie będzie sędziów pokoju i zmian w ustawie o referendum odwołującym wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, to o takim starcie w ogóle nie ma mowy".

Czytaj więcej

Paweł Kukiz o umowie z PiS: Trzymamy się nawzajem w szachu

Polityk uważa, że jego ugrupowanie, które w sondażach ma poparci na granicy 2-3 proc. "może zadecydować o tym, kto przejmie władze w 2023 roku".

Kukiz stwierdził, że PiS-owi ze względów politycznych powinno zależeć na wprowadzenie instytucji sędziów pokoju, bo spowodowałoby to przyspieszenie postępowań i " zmniejszenie sitw powstających w środowisku sędziowskim".

Czytaj więcej

Kukiz wystaruje z list PiS? "Sam do Sejmu się nie dostanę"

Identyczne warunki ugrupowanie Pawła Kukiza stawiało Prawu i Sprawiedliwości przed tym, zanim w czerwcu 2021 roku podpisało umowę o współpracy. Od tej pory Kukiz kilkakrotnie groził, że nie będzie głosował wraz PiS, jeśli jego warunki nie zostaną spełnione.