Jak informuje Radio Zet, wicepremierem i przewodniczącym Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych zostanie Mariusz Błaszczak, który nadal będzie pełnił funkcję szefa MON.

W ramach rekonstrukcji rządu dotychczasowy sekretarz stanu i szef zastępcy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniew Hoffman zostanie ministrem. W środę premier Mateusz Morawiecki poinformuje, czy obejmie funkcję ministra konstytucyjnego czy ministra w KPRM.

O odejściu z rządu Jarosława Kaczyńskiego władze partii informowały od dłuższego czasu. Na początku czerwca prezes PiS na konwencji partii zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej kraju.

Szef KPRM Michał Dworczyk w rozmowie z Radiem Zet stwierdził, że prezes PiS "odegrał niezwykłą rolę, jeśli chodzi o ostatnie miesiące – przygotowanie do wojny, bezpieczeństwo, sytuacja na polsko-białoruskiej granicy".

Podkreślił, ze Kaczyński "pomagał znaleźć wspólny język różnym środowiskom".

Czytaj więcej

Dworczyk: Kaczyński wkrótce odejdzie z rządu. Odegrał niezwykłą rolę

- Żałuję, że konsekwencją odejścia premiera Jarosława Kaczyńskiego z rządu będzie pewien brak w tym obszarze. Ale wierzę, że jako obóz Zjednoczonej Prawicy poradzimy sobie z wewnętrznymi różnicami - mówił.