Wypowiedź Lemke cytuje RTL/ntv.

Zobowiązanie, o których mówi Lemke, byłyby pierwszym zobowiązaniem państw grupy G7 w sprawie odejścia od energii z węgla.

- Są bardzo konkretne deklaracje i porozumienia dotyczące rozwoju energii odnawialnej, ale także, na przykład, odejścia od węgla - mówiła Lemke.

Czytaj więcej

UE gotowa na zieloną transformację. REPowerEU uniezależni od Rosji

Końcowy komunikat po trzydniowym szczycie G7 w Berlinie, który odbył się w tym tygodniu zawierać będzie także silne podkreślenie konieczności ochrony bioróżnorodności i walki z zanieczyszczeniem ziemi plastikiem.

W Berlinie spotkali się ministrowie energii, klimatu i środowiska państw G7, aby rozmawiać o opanowaniu rozkręcającej się spirali wzrostu cen energii i paliwa, co jest związane z wojną na Ukrainie.

Są bardzo konkretne deklaracje i porozumienia dotyczące rozwoju energii odnawialnej, ale także, na przykład, odejścia od węgla

Steffi Lemke, minister środowiska Niemiec

Inwazja Rosji na Ukrainę skłoniła wiele krajów Zachodu, by kupować surowce energetyczne poza Rosją i stawiać mocniej na węgiel, jako źródło energii, by uwolnić się od uzależnienia od rosyjskiego gazu. To z kolei wywołało obawy, że wojna na Ukrainie i wywołany nią kryzys energetyczny może pokrzyżować działania na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Niemcy zapewniały, że poszukiwanie alternatywnych - w stosunku do rosyjskich - paliw kopalnych, nie odbędzie się kosztem celów środowiskowych.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ