Obecnie tylko 2 na 10 dorosłych Amerykanów uważa, że kraj zmierza we właściwym kierunku oraz że stan gospodarki kraju jest dobry. Spośród wyborców Partii Demokratycznej przekonanie, że kraj zmierza w dobrym kierunku wyraża 33 proc. respondentów (spadek miesiąc do miesiąca o 16 punktów procentowych).

Wśród wyborców Partii Demokratycznej poziom aprobaty dla prezydentury Bidena spadł do poziomu 73 proc. - podczas gdy przez cały rok 2021 w grupie tej Biden nie uzyskiwał poziomu poparcia niższego niż 82 proc.

Wśród wyborców Partii Republikańskiej politykę gospodarczą prowadzoną przez Bidena popiera mniej niż 1 na 10.

Czytaj więcej

40 mld dolarów dla Ukrainy. Kongres zatwierdził pakiet pomocy

Wśród wszystkich ankietowanych sposób zarządzania przez Bidena gospodarką nie podoba się 2/3 respondentów.

Jedynie 18 proc. respondentów uważa, że polityka Bidena bardziej pomaga niż szkodzi amerykańskiej gospodarce. 51 proc. badanych uważa, że polityka Bidena bardziej gospodarce szkodzi niż pomaga. Według 30 proc. polityka Bidena jest neutralna dla gospodarki USA.

21 proc.

Tylu Amerykanów zdecydowanie wierzy, że Biden jest w stanie poradzić sobie z sytuacją na Ukrainie

45 proc. Amerykanów popiera sposób w jaki Biden zarządza relacjami z Rosją, podczas gdy 54 proc. jest z relacji ze sposobu prowadzenia relacji z Rosją niezadowolonych. Spośród wyborców Partii Demokratycznej sposób prowadzenia relacji z Rosją przez Bidena popiera 73 proc. ankietowanych, a spośród wyborców Partii Republikańskiej - 15 proc.

Z nowego sondażu wynika, że 21 proc. Amerykanów zdecydowanie wierzy, że Biden jest w stanie poradzić sobie z sytuacją na Ukrainie. 39 proc. ma co do tego wątpliwości, a 39 proc. nie wierzy, że Biden poradzi sobie z tym kryzysem.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Sondaż AP-NORC przeprowadzono na grypie 1 172 dorosłych Amerykanów między 12 a 16 maja.