Reklama

Superjacht oligarchy nie może wypłynąć. Norwegia odmówiła dostarczenia paliwa

Należący do rosyjskiego oligarchy Władimira Strzałkowskiego luksusowy jacht nie może wypłynąć z portu w Norwegii. Okoliczni dostawcy ropy naftowej odmawiają sprzedaży paliwa.

Publikacja: 16.03.2022 20:19

Superjacht oligarchy nie może wypłynąć. Norwegia odmówiła dostarczenia paliwa

Foto: Twitter/Truls Meland

Rosyjski superjacht utknął w północnej Norwegii, ponieważ w związku z inwazją Rosji na Ukrainę okoliczni dostawcy ropy naftowej odmawiają zatankowania jednostki.

Właścicielem jachtu o nazwie "Ragnar" jest rosyjski oligarcha i były agent KGB Władimir Strzałkowski. Strzałkowski dorobił się ogromnego majątku na wydobyciu niklu i od dawna jest blisko związany z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Rosjanie kochają reżim Putina. Apatycznie
Polityka
Nigel Farage zyskał posła. „Partia Konserwatywna jest skończona”
Polityka
AfD rośnie w siłę również na zachodzie Niemiec. „Nie można spać spokojnie”
Polityka
Śmierć Charliego Kirka to dzwonek ostrzegawczy dla Ameryki
Polityka
Co usłyszy szef chińskiego MSZ? Xi ma przekonać Łukaszenkę, by przestał nękać Polskę
Reklama
Reklama