"Tacy sami jesteśmy jak ci w PO czy SLD". Nagrano działaczy PiS

Tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami - słyszymy na nagraniu rozmowy dwóch dolnośląskich działaczy PiS opublikowanym przez telewizję Dami.

Aktualizacja: 13.01.2021 14:10 Publikacja: 13.01.2021 12:05

"Tacy sami jesteśmy jak ci w PO czy SLD". Nagrano działaczy PiS

Foto: materiały prasowe

Jak podaje Onet kierownictwo partii ma - w związku z nagraniem - ogłosić "radykalne decyzje".

Rozmowa, której fragmenty opublikowała telewizja Dami, dotyczyła przejęcia władzy w regionie przez Kamila Zielińskiego, uważanego za człowieka szefa KPRM Michała Dworczyka. Część działaczy przeciwnych tej nominacji skierowała petycję do Jarosława Kaczyńskiego.

Konflikt zaczął narastać, gdy do PE trafiła Anna Zalewska, była minister edukacji, która przed wyjazdem do Brukseli była szefową dolnośląskich struktur PiS. Po tym jak zalewska została europosłem szefem okręgu został Dworczyk, który na swojego przedstawiciela wyznaczył Kamila Zielińskiego.

Nagranie zawiera zapis rozmowy Bartłomieja Grzegorczyka (były doradca wicewojewody) i Janusz Czyża (ojczym Kamila Zielińskiego) z Radosławem Łozińskim, który podpisał się pod petycją do prezesa PiS. 

Podczas nagranej rozmowy pada wiele ostrych słów. – Ja doceniam, że jesteś odważny chłop i nie spier… jak reszta, ale nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię - mówi Czyż.

– Jeden dał ci pracę, drugi może ci ją odebrać - wtórował mu Grzegorczyk.

Politycy przekonują też, że nominacja Kamila Zielińskiego została zaakceptowana przez kierownictwo partii. - I nikt nam tu nie wejdzie – ani pani marszałek (Sejmu Elżbieta Witek - red.), a panią europoseł (chodzi o Zalewską - red.) to będziemy tylko zapraszać. I też nie będzie mogła mieszać ani coś - mówi Czyż.

Polityka
Donald Tusk zapowiada manifestacje w kolejnych miastach
Polityka
UE wszczyna postępowanie przeciwko Polsce w związku z lex Tusk
Polityka
Sondaż: Kto odpowiada za kryzys zbożowy? Polacy obwiniają głównie rząd
Polityka
Cieszyński o starcie w wyborach: Zdecyduje PiS. To, co ja chcę, nie jest ważne
Polityka
Rzecznik rządu: Kilku sędziów próbuje zmienić przepisy konstytucji
Polityka
Samotność w pałacu