Rodrigo Duterte nowym sojusznikiem Amerykanów

Nowa administracja USA zamierza ułożyć stosunki z Filipinami przy pomocy Japonii, jednocześnie szykując konfrontację z Chinami.

Aktualizacja: 13.01.2017 07:02 Publikacja: 12.01.2017 19:32

Rodrigo Duterte nowym sojusznikiem Amerykanów

Foto: PAP/EPA

Nie pozostawił co do tego najmniejszej wątpliwości Rex Tillerson, przyszły sekretarz stanu. W czasie przesłuchań przed senacką Komisją Spraw Zagranicznych zapewniał, że USA i Filipiny łączy „długotrwała przyjaźń" i nie ma wystarczających informacji, by komentować wydarzenia w tym kraju.

Chodzi o krytykowaną powszechnie krwawą kampanię 71-letniego prezydenta Duterte przeciw narkomanii. Od chwili gdy został prezydentem w czerwcu ubiegłego roku, pochłonęła już prawie sześć tysięcy ofiar. Handlarze i narkomani są mordowani z zimną krwią przez policję oraz swego rodzaju „szwadrony śmierci" złożone z byłych policjantów. W nalotach policyjnych i strzelaninach giną niewinni ludzie. W więzieniach znajduje się 40 tys. podejrzanych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Syria chce usunąć rosyjskie bazy. W odwecie Rosjanie wspierają separatystów
Polityka
Teoria spiskowa o Epsteinie obróciła się przeciwko ludziom Trumpa
Polityka
Donald Trump zmienia taktykę wobec Rosji i stawia Putinowi ultimatum
Polityka
Trump zapowiada wysłanie "najlepszej broni" dla Ukrainy. Daje Rosji 50 dni
Polityka
Brytyjski minister ds. europejskich: Donald Trump nie opuści Europy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama