Grzegorz Schetyna powiedział w rozmowie z Polsat News, że „Jarosław Kaczynski z Jarosławem Gowinem nie będą rządzić ani szczęśliwie, ani zgodnie” oraz, że „Kaczyński zrobi wszystko, żeby politycznie zniszczyć Gowina”. - Robił tak samo z Andrzejem Lepperem i Samoobroną, z LPR i Romanem Giertychem - powiedział były szef PO. - Ze wszystkimi koalicjantami, którzy weszli we współpracę z Kaczyńskim, ich los politycznej współpracy się skończył w sposób mniej lub bardziej gramatyczny. Taki sam los czeka Gowina i on o tym wie - podkreślił Schetyna.

Zdaniem polityka Jarosław Gowin "musi teraz przede wszystkim uchronić 13 posłów, którzy są przy nim przeciwko zakusom Kaczyńskiego na rozbicie partii".

- Nie ma możliwości zbudowania innej koalicji rządzącej niż ta obecna w parlamencie - ocenił Schetyna. - Zrobię wszystko, żeby Zjednoczona Prawica straciła większość 231 posłów w Sejmie, ale nie widzę żadnych możliwości, żeby zrealizować pomysł rządu technicznego. To jest po prostu niemożliwe - zaznaczył. - Jeśli ktoś snuje takie scenariusze, to są polityczne banialuki - dodał.