Ewa Leniart zapowiedziała, że wystartuje z własnego komitetu. 

- Mimo iż mam poparcie Prawa i Sprawiedliwości i premiera Mateusza Morawieckiego, będę kandydować z własnego komitetu. Zależy mi na bliskiej współpracy, nie tylko w czasie kampanii, ale także w trakcie prezydentury, ze wszystkimi środowiskami które były dotychczas pomijane, których zdanie nie było brane pod uwagę - zapowiedziała w środę wojewoda podkarpacki.

Leniart na konferencji prasowej zapewniała, że jest osobą, która wie, jak zdobyć dla miasta pieniądze. - Wiem, gdzie są środki finansowe, by w najbliższych latach Rzeszów rozwijał się tak, jak dotychczas, ale z jeszcze większym impetem - mówiła.

- Szyldy partyjne są bardzo ważne, są elementem realizacji pewnych programów, natomiast dla Rzeszowa niezwykle ważna jest skuteczność i działanie także ponad szyldami i plakatami partyjnymi - dodała.

Wojewoda zapowiedziała, że pozostanie członkiem Prawa i Sprawiedliwości. 

W lutym dymisję złożył wieloletni prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Swoje poparcie przekazał wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi, który popierany jest także przez władze Solidarnej Polski.

O fotel prezydenta ubiegać się będą również poseł Konfederacji Grzegorz Braun i były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski.