Reklama
Rozwiń

PFN odpiera zarzuty Kusznierewicza

Olimpijczyk wiedział o problemach z zakupem jachtu, a stosunki z nim psuły się od miesięcy – mówi Darek Pękala, doradca Fundacji.

Aktualizacja: 14.05.2018 21:45 Publikacja: 13.05.2018 19:05

PFN odpiera zarzuty Kusznierewicza

Foto: Fotorzepa, Piotr Nowak

Darek Pękala jest żeglarzem i menedżerem koordynującym rejsy na najwyższej klasy jednostkach pływających. Polskiej Fundacji Narodowej doradzał m.in. przy projekcie Polska100 Mateusza Kusznierewicza. W rozmowie z rp.pl przedstawił nieznane dotąd fakty dotyczącej współpracy z mistrzem olimpijskim. To, że jest ona zakończona, wyszło na jaw we wtorek. Mateusz Kusznierewicz udzielił wtedy wywiadu rp.pl, w którym mówił, że Fundacja Navigare nie dostawała pieniędzy od Polskiej Fundacji Narodowej, więc nie mogła płacić swoim pracownikom. Oskarżył też PFN o przeciąganie transakcji kupna jachtu, który na stulecie niepodległości miał ruszyć w rejs dookoła świata, zaliczając przy tym prestiżowe regaty.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Sondaż: Tak Polacy oceniają sposób sprawowania funkcji marszałka Sejmu przez Szymona Hołownię
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Polityka
KO i PiS mogą liczyć na niemal identyczne poparcie? Wyniki nowego sondażu partyjnego
Polityka
PiS uderzy w regionach. Referenda lokalne mają pokazać korozję i słabość władzy PO
Polityka
Karol Nawrocki do władz Ukrainy: Pojednanie może być oparte wyłącznie na prawdzie
Polityka
Sikorski: Cenckiewicz zrobił karierę na opluwaniu lepszych od siebie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama