Według źródeł portalu, do spotkania ma dojść przed najbliższym posiedzeniem Sejmu, najprawdopodobniej już we wtorek. Wśród zaproszonych są szefowie klubów i kół parlamentarnych oraz przewodniczący partii politycznych, które są w Sejmie.

- Premier Mateusz Morawiecki skieruje zaproszenia do szefów klubów i kół parlamentarnych oraz szefów największych partii politycznych w Sejmie na wspólne spotkanie w Kancelarii Premiera – podała Interia.

Według portalu na spotkaniu zostanie omówiona „aktualna sytuacja epidemiczna oraz poruszone zostaną kwestie wdrażania dalszych rozwiązań prawnych i systemowych w celu walki z epidemią". A dodatkowo wśród tematów rozmów mają być omawiane rozwiązania zawarte w tzw. ustawie Hoca, które pozwolą m.in. na weryfikację szczepień przez pracodawców.

Na wczorajszym briefingu premiera i ministra zdrowia padło pytanie o to, na którym posiedzeniu Sejmu będzie procedowana tzw. ustawa Hoca i czy w tej ustawie będzie zapis o obowiązku weryfikacji szczepień.

- Jeśli chodzi o ustawę, to tutaj rzeczywiście zarówno ze strony pana premiera, jak i prezesa Kaczyńskiego jest jednoznaczna deklaracja wsparcia tego rozwiązania i mam nadzieję, że na tym posiedzeniu będzie ten projekt finalizowany - oświadczył w piątek Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Najbliższe, dwudniowe posiedzenie Sejmu zaplanowano na przyszły tydzień, 26 i 27 stycznia.

Jak podało dziś ministerstwo zdrowia stwierdzono 40 876 nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa. To drugi dzień z rzędu z rekordem zakażeń od początku pandemii w Polsce. Poprzedni, piątkowy, wynosił 36 665 zakażeń. W sobotę resort zdrowia poinformował o śmierci kolejnych 193 osób, u których potwierdzono COVID-19. Tydzień wcześniej nowych zakażeń było 16 896, a zgonów 429.

- Dziś blisko 41 tys. nowych zakażeń przy 151 tys. wykonanych testów - w tym 100 tys. PCR. Zlecenia na testy rosły w każdym kolejnym dniu mijającego tygodnia - do tej pory zawsze poniedziałkowe zlecenia były największe w tygodniu. W przyszłym tygodniu z całą pewnością kolejne wzrosty - napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.