Posłowie Prawa i Sprawiedliwości proponują zmianę w ustawie o radiofonii i telewizji. Projekt zakłada, by stacje radiowe w godzinach 5-24 grały 80 proc. polskiej muzyki.

Szczegóły przygotowanego projektu przedstawił w Sejmie poseł Marek Suski. Przekonywał, że projekt nowelizacji ustawy ma szczególnie zadbać o polską i muzykę i polskich artystów.

Poseł PiS przyznał, że rozmawiał o tej ustawie z Pawłem Kukizem. Z ust lidera Kukiz'15 miał usłyszeć, że popiera takie rozwiązanie.

Czytaj więcej

Marek Suski przedstawia projekt posłów PiS. 80 proc. polskiej muzyki w stacjach radiowych

Kukiz skomentował propozycję PiS na swoim profilu na Facebooku. 

"Wczoraj "przelotem", idąc na inne spotkanie, rozmawiałem na korytarzu z Markiem Suskim (w obecności posła Sachajki) o jego (Suskiego) projekcie zwiększenia udziału polskiej muzyki w radio... Powiedziałem, że pomysł zwiększenia udziału polskojęzycznej muzyki w tzw. publicznych mediach jest jak najbardziej ok, bo media publiczne mają ustawowy obowiązek promowania polskiej kultury" - relacjonował poseł.

Kukiz zwrócił uwagę, że sytuacja inaczej wygląda w przypadku prywatnych rozgłośni.

"Powiedziałem też, że pomysł ustawowego narzucenia 50% polskiej muzyki W RADIACH PRYWATNYCH absolutnie mi się NIE PODOBA i że jestem przekonany, że moje zdanie podziela większość ludzi" - napisał.

"Zapytany wówczas przez Marka Suskiego, czy ustawę poprę odpowiedziałem, że w stosunku do ROZGŁOŚNI PUBLICZNYCH KIERUNEK jest dobry ale jeśli chodzi O PRYWATNE - absolutnie NIE. I że poza tym muszę najpierw zapoznać się dokładnie z CAŁOŚCIĄ PROJEKTU, by wyrazić poparcie albo dezaprobatę podczas głosowania. Na dziś za taką ustawą, której jakieś ogólne założenia poznałem bym NIE ZAGŁOSOWAŁ. Nie rozumiem więc skąd słowa Marka Suskiego o moim rzekomym poparciu..." - dodał.